LELYSTAD - Het 10-weekse programma ‘Sterk & Fit - met de beweegbank’ in Lelystad start op maandag 13 april. Inwoners vanaf 18 jaar werken bij dit laagdrempelige programma onder begeleiding aan kracht en conditie. De gratis groepslessen worden aangeboden op maandag, dinsdag en woensdag bij Beemster, Wederiklaan, Bultpark, Hanzepark, Houtribstrand en Rode Klif.
Een bank met oneindig veel mogelijkheden
Timo Hoenderboom, projectleider bij Sportbedrijf Lelystad, vertelt wat de beweegbank zo uniek maakt: “Zoals de naam al doet vermoeden is de beweegbank in eerste instantie niet bedoeld om op te zitten, maar júist om in beweging te komen. Je doet er tientallen oefeningen mee op je eigen niveau. Denk bijvoorbeeld aan planken, sit-ups, burpees of leg presses. Tijdens groepslessen maak je kennis met de eindeloze mogelijkheden die de beweegbank biedt. De bank is overigens op ieder moment te gebruiken, bijvoorbeeld ook tijdens een rondje hardlopen of een wandeling met de hond. Download daarvoor de app IPitup in de App Store of Play Store op je telefoon.”
Groepslessen
Filja, eigenaresse en trainster bij FIT12, verzorgt de groepslessen: “Ik help Lelystedelingen tijdens de lessenreeks graag om de mogelijkheden van de beweegbank te ontdekken. Dat gebeurt in korte sessies van 30 minuten. Zo krijgen ook mensen die wat minder tijd hebben de mogelijkheid om mee te doen. Zit je je juist ruim in je tijd en wil je meerdere lessen op één dag volgen, dan kan dat ook. We sporten op maandag, dinsdag en woensdag namelijk op twee verschillende locaties. Na de lessenreeks van 10 weken zetten we samen met lokale ambassadeurs de lessen voort wanneer er voldoende animo is. Ik kan niet wachten om te beginnen.”
Aanmelden
De aftrap van de lessenreeks is op maandag 13 april om 09.00 uur bij Beemster 68. Het volledige schema zie je op www.sportbedrijf.nl/sterkenfit. Daar meld je je ook aan voor een losse les of de hele lessenreeks. De Sterk & Fit-lessen worden mede mogelijk gemaakt door het Sport- en Vitaliteitsakkoord.

3.9 ℃



































